
Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović izrazila je zadovoljstvo što je Republika Srpska pružila podršku stanovnicima Banije u Hrvatskoj nakon razornog zemljotresa koji je prije dvije godine pogodio ovo područje, ističući da zemlje u okruženju dijele iste brige i probleme.
Nakon sastanka sa predsjednikom Hrvatske Zoranom Milanovićem, Cvijanovićeva je rekla da se na institucionalnom nivou vode razgovori o budućoj saradnji na ovom planu.
– Srećna sam što smo mogli da pomognemo na određen način i želimo da Hrvatska kao država isto tako pomogne drugima ako se nađu u sličnoj situaciji – rekla je Cvijanovićeva na konferenciji za novinare u Zagrebu.
Cvijanovićeva, koja je u vrijeme kada se dogodio zemljotres bila predsjednik Republike Srpske, istakla je da je ponosna svaki put kada Srpska može da interveniše i dodala da je međusobna pomoć u nedaći normalna komunikacija i aktivnost različitih država.
– Smatram da je to bio iskorak da pokažemo da, kao neko ko živi u okruženju, dijelimo iste brige i kada se desi neka velika katastrofa da treba jedni drugima da priskočimo u pomoć – rekla je Cvijanovićeva.
Ona je podsjetila da je Republika Srpska priskočili u pomoć i Turskoj nakon zemljotresa.
– Logično je da priskočimo u pomoć i onima koji nam žive u okruženju – istakla je Cvijanovićeva.