Đoković nadigrao Cicipasa za titulu u Astani, 90. ATP trofej u karijeri

14

Novak Đoković savladao Stefanosa Cicipasa sa 2:0 po setovima 6:3, 6:4 u finalu turnira u Astani. Novak je ovom titulom i matematički obezbijedio igranje na završnom turniru u Torinu. Meč je traja samo 72 minuta igre.

Novak Đoković je strpljivo čekao svoje šanse i dočekao loše servis gemove rivala u kojima je stigao do brejka. Sjajno ga je služio prvi servis pa nije mnogo energije trošio na svoje servise, što mu je dalo prostora da snažnije napadne rivalov. Na kraju brz meč i sigurna pobjeda srpskog tenisera za titulu u Astani.

Oba tenisera su sjajno servirala u prvom setu. Lako su osvajali svoje servise sve do finiša, kada u osmom gemu Novak koristi priliku i oduzima servis rivalu. U narednom gemu nije dao šansu Cicipasu da osvoji poen i stavlja tačku na prvi set.

Novak je nastavio sa odličnom igro, prvi servis je i dalje odlično funkcionisao. U trećem gemu dolazi do brejka u gemu u kojem je iskoristio drugu od tri vezane prilike.

Novak je potom rutinski priveo set i meč kraju. Kako je počeo tako je i završio ovaj meč – sjajnim servisima.

Novaku je ovo bila 90. ATP titula u karijeri.