Đoković poslije preokreta i iscrpljujuće borbe u finalu Sinsinatija!

47

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Sinsinati Mastersa pobjedom nad Robertom Bautistom Agutom sa 2:1 u setovima.

Najbolji igrač svijeta je do trijumfa od 4:6, 6:4, 7:6 stigao poslije preokreta i tri sata velike borbe.

Đoković je Aguta savladao prvi put na betonu još od 2015. i u subotu će imati priliku da se bori za 35. Masters u karijeri.

Protivnik će mu biti Miloš Raonić, koji je nešto ranije eliminisao Stefanosa Cicipasa sa 2:0.

Brejkovi na početku meča srpskog i španskog igrača su se očekivano nizali kao na traci.

Nakon prva dva gema, koje su obojica rutinski rešili u svoju korist, već u 3. je Španac oduzeo servis našem igraču.

Uspio je Đoković da se sa 0:30 vrati na 30:30, ali tu je stao.

Jedna neiznuđena greška, a potom i malo sreće za Aguta donijelo je Špancu prvi brejk na meču.

Najboljem teniseru svijeta nije mnogo trebalo da uzvrati i već u narednom gemu dolazi do ribrejka.

Ponovo su obojica na svoj servis vrlo lako uzeli gemove, da bi u sedmom gemu Agut napravio novi brejk, koji mu je zapravo i donio prvi set.

Uspio je u tom gemu Đoković da spasi dve brejk lopte, ali ne i treću.

Nastavio je Agut sa odlično igrom. Imao je rešenje za sve što Đoković odigra, produžavao je namerno poene i tako stigao do prvog seta, 6:4.

Nevjerovatno zvuči podatak da Agut tokom prvog seta nije odigrao niti jednu bekhend paralelu.

On je isključivo slao loptice po dijagonali, što mu se očigledno isplatilo, kada pogledamo podatak da je Novak imao čak 15 neiznuđenih grešaka.

Početak drugog seta bio je sličan startu prvog.

Nakon tri uvodna gema, Đoković uzima medicinski tajm-aut zbog bola u vratu, a zatim uspijeva da se vrati sa 0:40 u gemu na servis Aguta.

Stigao je i do brejk lopti. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste i na taj način je poveo u drugom setu.

Djelovalo je da sve ima u svojim rukama, imao nove brejk lopte u šestom gemu II seta, ali ih nije iskoristio.

Kazna je stigla već u narednom, kada je Agut iskoristio svoje i tako se u potpunosti rezultatski vratio u drugi set.

Ubrzo je počela i kiša u Njujorku, a zatim i pauza od pet minuta zbog navlačenja krova.

Đoković je po ko zna koji put pokazao da je kišni čovjek i odmah po povratku na terenu je stigao do tri brejk, odnosno set lopte.

Prvu nije iskoristio, ali jeste drugu, koja je meč uvela u treći odlučujući set, 6:4.

Šta tek reći za treći set.

Servis gotovo da nije ni bio važan, pošto su se brejkovi nizali. Prvo je Agut oduzeo servis srpskom igraču, da bi mu ovaj uzvratio sa dva zaredom.

Đoković je rutinski potvrdio stečenu prednost i stigao na gem od trijumfa, 5:2.

Od tog trenutka sve se promijenilo. Agut je furioznom igrom na granici izdržljivosti osvoji četiri gema u nizu i stigao do 6:5 i servisa za plasman u finale.

Djelovalo je da je sve gotovo, ali tako nije mislio Đoković, koji pravi novi brejk i meč odvodi u taj-brejk.

Novi šok je uslijedio u odlučujućem gemu, koji je pripao našem igraču sa maksimalnih 7:0.

Novak će se za novu titulu u Sinsinatiju boriti u subotu od 19.00, a protivnik mu je Miloš Raonić, sa kojim se sastajao 10 puta u karijeri i zabilježio isto toliko pobjeda.