Đoković preslišao Rubljova i obezbijedio plasman u polufinale Završnog turnira

31

Novak Đoković je za svega sat i sedam minuta u Torinu pobijedio Rusa Andreja Rubljova sa 2:0 (6:4, 6:1) u drugom kolu „Crvene grupe“ i obezbijedio plasman u polufinale Završnog turnira, iako mu ostaje da u petak odigra meč protiv Danila Medvedeva.

Đoković je danas sjajno servirao, iskoristio je u desetom gemu prvog seta prvu brejk loptu, koja je ujedno bila i set lopta, što je frustrirajuće uticalo i potpuno poremetilo Rubljova, pa se srpski teniser kroz drugi set „prošetao“ do pobjede.

Đoković je zabilježio 12 as servisa, izgubio je tokom cijelog meča samo sedam poena na svoj servis i samo dva nakon ubačenog prvog servisa.

Nije ruskom teniseru „ponudio“ nijednu brejk šansu, a iskoristio je tri od svoje četiri.