Đoković „preslišao“ Rubljova za prvo mjesto i polufinale

9

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković savladao je Andreja Rubljova 2-0 (6:3, 6:2), u meču drugog kola grupne faze Završnog mastersa u Torinu.

Đoković je tako ostvario i drugu pobjedu maksimalnim rezultatom i plasirao se u polufinale, kao prvi iz grupe, bez obzira na ostale rezultate i njegov meč u posljednjem kolu.

Protivnik u posljednjem kolu će mu biti Britanac Kameron Nori, koji je ušao kao zamjena za povređenog Stefanosa Cicipasa, koji se u srijedu povukao sa ATP finala.

Meč je trajao 68 minuta.

Đoković je loše ušao u meč, kao i protiv Kaspera Ruda. Prvi servis je ubacio samo jednom u pet odigranih poena, a svaki poen na njegov drugi servis osvojio je Rubljov. Rus je odmah napravio brejk, ali je Đoković odmah uzvratio.

Uloge u drugom gemu su bile zamijenjene – Novak je osvajao poene na drugi servis Rusa, koji je previše griješio iz forhenda, pa je Đoković odmah vratio brejk.

U četvrtom gemu je Đoković imao brejk priliku da odmah stigne do velike prednosti, ali je Rubljov dobrim servisom neutralisao tu šansu srpskog tenisera.

Svaki gem je bio napet i u svakom smo videli 30:30, a kvalitet tenisa nije bio preterano visok.

Set je Novak prelomio pri rezultatu 4:3, kada je napravio pritisak na servis Rubljova i napravio brejk poslije sjajnog poena, kada je probio Rusa na mreži bekhend vinerom.

Lako je odservirao u narednom gemu za 6:3 i osvojio prvi set.

U trećem gemu drugog seta vidjeli smo prvo fenomenalan lob Đokovića, kojim je dobio prvi poen, a zatim i jedan od najboljih defanzivnih poena godine.

Rubljov je napao forhendom, pogodio ćošak, Novak je vratio forhend slajsom u sred terena, a kada je Rus napao iz bekhenda u drugi ćošak, Đoković u proklizavanju šalje pasing šot iz bekhend uz liniju i dolazi do brejk lopte.

Naplatio je taj sjajan poen i došao do brejka, koji je u gemu bez izgubljenog poena potvrdio za 3:1.

Još jedan brejk pravi u sedmom gemu i riješava meč.