Đoković savladao Kuakoa, naredni meč protiv Dimitrova

50

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Enca Kuakoa rezultatom 3:1, po setovima 6:1, 6:7, 6:2, 6:0, i plasirao se u treće kolo Australijan opena gdje ga očekuje duel protiv Grigora Dimitrova koji je nešto ranije trijumfovao nad Laslom Đereom.

Do 36. uzastopne pobjede u Australiji Novak je došao nakon nešto više od 3 sata igre.

Prvi set Đoković je dobio rutinski sa 6:1, ne ostavivši Francuzu ni promil šanse da uvede set u neizvesnu završnicu.

U drugom setu Enco Kuako igrao je dosta hrabrije, uspjevao da osvoji veliki broj poena poslije dugačkih razmena, podigao je nivo procenta ubačenog prvog servisa i uveo set u taj-brejk.

Trinesti gem počeo je odlično za Novaka, poveo je sa 3:0 uz jedan mini brejk, međutim Francuz ni tada nije odustajao.

Ključni momenat taj-brejka dogodio se pri rezultatu 5:5 kada je Đoković napravio duplu servis grešku koju je iskoristio Kuako i servisom završio set.

Očigledno je Francuz shvatio da Novak zbog povrede lijevog butnog mišića ne želi duge razmjene, da slabije servira, prije svega drugi servis i sa nekoliko vinera iz riterna i nekoliko odličnih defanzivnih poena došao je do izjednačenja.

U trećem setu srpski teniser je servirao perfektno, izgubivši samo tri poena na svoj servis.

Odličnan je bio Novak i na reiternu. U prilog toj činjenici govori podatak da je Kuako na drugi servis osvojio tek jedan poen u čitavom setu, za konačnih 6:2.

Posljednji set još ubedljivije je pripao Đokoviću. Baš kao i u prvom kolu, Novak je posljednji set u meču dobio sa 6:0.

I pored toga što je procenat prvog servisa srpskog igrača bio ispod 50 procenata, to se nije odrazilo na rezultat, s obzirom na to da je ritern bio fantastičan.

Kuako je u četvrtom setu osvojio tek jedan poen na prvi servis, i šest od šesnaest poena na drugi servis.

Bez obzira na to što je Novak izgubio prvi set na turniru, utisak je da bi rezultat bio još ubjedljiviji da devetostruki šampion Australije nije imao problem sa povredom butnog mišića lijeve noge.

U narednom kolu najuspješniji teniser u istoriji „Rod Lejver“ arene igraće protiv Grigora Dimitrova iz Bugarske.

Biće to njihov 11. međusobni duel, a Novak je bio uspješniji u čak devet puta.