Dodik: Mitropolit Lukijan ulaže veliki trud za opstanak srpskog naroda

13
Foto: SRNA

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik istakao je danas u Budimpešti da Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit budimski Lukijan ulaže veliki trud da bi srpski narod opstao u Mađarskoj.

– Velika čast mi je i zahvalnost što sam ovdje i što se srećem sa našim ljudima. Zahvalan sam za povelju koju sam dobio, a i dalje ću predano raditi za dobrobit srpskog naroda, ali i za dodatno jačanje saradnje sa Mađarskom – rekao je Dodik u porti hrama Svetog velikomučenika Georgija, nakon što mu je priređen doček.

Foto: SRNA

On je dodao da je srpski narod autentičan i da je čuvajući svoju vjeru uspio da sačuva i svoje pismo i jezik.

– Veću integraciju crkve i države nigdje nisam vidio kao što je u Mađarskoj – naveo je Dodik.

Nakon dočeka u porti hrama, Dodik i mitropolit Lukijan razgovarali su u Tekelijanumu, zadužbini koju je osnovao Sava Tekelija 1838. godine u Pešti.

Mitropolit Lukijan: Dodik se zalaže za prosperitet srpskog naroda

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit budimski Lukijan istakao je danas u Budimpešti tokom susreta sa predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom da cijeni njegovo zalaganje za prosperitet srpskog naroda gdje god da živi.

– Uvaženi predsjedniče, pratimo Vaš rad i vidimo da nije bez rizika. Nažalost, to ugrožava Vašu ličnu bezbjednost – rekao je mitropolit Lukijan.

Foto: SRNA

On je ocijenio da srpski narod mnogima smeta, ali da neće tako biti još dugo.

– Zahvaljujemo Vam što često dolazite u Budimpeštu i učvršćujete veze dva naroda – istakao je vladika Lukijan.

Vladika je Dodiku uručio Povelju za ljubav, dobrotu i trud.

Predsjednika Srpske su u porti hrama dočekala i djeca koja pohađaju srpsku školu u Budimpešti.