Dodik na Univerzitetu „Džadson“: Nagradu primam kao priznanje da Srpsku, slobodu i demokratiju ne dajemo ni za šta

5
Foto: @MiloradDodik/X

Predsjednik Milorad Dodik stigao je na Univerzitet „Džadson“ u Čikagu, gdje će večeras biti održan program u okviru „Vorld liders foruma“ na kojem će mu biti uručena nagrada za liderstvo i demokratiju.

Po dolasku na Univerzitet, predsjednik Dodik susreo se sa predstavnicima akademske zajednice i organizatorima događaja, a predviđeno je i njegovo obraćanje, kao i razgovor sa moderatorom o aktuelnim političkim i društvenim temama.

– Ovu nagradu primam kao priznanje da Republiku Srpsku, slobodu i demokratiju ne dajemo ni za šta i da smo za njih spremni da uradimo i izdržimo sve – napisao je Dodik na „Iksu“.

Univerzitet „Džadson“ poznat je po obrazovanju zasnovanom na vrijednostima liderstva, vjere i društvene odgovornosti, te okuplja studente i goste iz različitih dijelova svijeta.

Dodjela nagrade predsjedniku Dodiku predstavlja priznanje za njegov politički angažman i djelovanje u oblasti očuvanja demokratskih principa i institucionalne stabilnosti.

Tokom boravka u SAD, predsjednik Dodik imaće niz susreta i razgovora, kao i medijskih obraćanja.