
Predsjednik Republike Srpske Siniša Karan čestitao je Vaznesenje Gospodnje – Spasovdan, krsnu slavu Sabornog hrama Hrista Spasitelja i Grada Banjaluka vjerujućem narodu, sveštenstvu i svim građanima Banjaluke.
– Proslavljajući Spasovdan, praznik duhovne radosti i sabornosti, njegujemo kulturno-istorijsko nasljeđe srpskog naroda koje nas kroz vijekove održava i objedinjuje – istakao je Karan u čestitki.
Karan je izrazio uvjerenje da će Banjaluka u narednom periodu nastaviti putem uspjeha, razvoja i novih dostignuća, uz snažnu podršku republičkih institucija koje su i do sada bile važan oslonac u realizaciji brojnih značajnih projekata.
– Sa željom da zajedničkim trudom nastavimo da gradimo još uspješniju i snažniju Banjaluku, na ponos njenih stanovnika i cijele Republike Srpske, još jednom vam upućujem iskrene čestitke – navodi se u čestitki predsjednika Republike.
Banjaluka će danas u duhu tradicije obilježiti krsnu slavu grada Vaznesenje Gospodnje – Spasovdan.
















































