
Predsjednik Republike Srpske Siniša Karan čestitao je Dana grad Zvornika gradonačelniku Bojanu Ivanoviću, odbornicima i građanima, uz želje za dalji napredak, stabilan razvoj i blagostanje ovog važnog regionalnog centra Srpske.
– Grad Zvornik, kao važan regionalni centar i mjesto bogate i duge istorije, danas predstavlja primjer privrednog, kulturnog i društvenog razvoja, koji se oslanja na tradiciju, vrijedne ljude i snagu zajedništva – istakao je Karan.
Karan je ukazao da posebno raduje činjenica da se kroz saradnju sa institucijama Republike Srpske realizuju brojni projekti od značaja za bolji život Zvorničana i sveukupni razvoj lokalne zajednice, saopšteno je iz Kabineta predsjednika Republike Srpske.
– Uvjeren sam da ćete i u narednom periodu nastaviti putem napretka, jačajući svoj privredni potencijal, infrastrukturu i uslove za život svih generacija. Želim vam da Dan grada proslavite u miru, ponosu i dobrom raspoloženju, sa vjerom u još uspješniju i sigurniju budućnost – poručio je Karan u čestitki.
Naziv Zvo(r)nik prvi put se pojavljuje u spisima dubrovačkog arhiva 21. maja 1410. godine, pa je taj datum Zvornik uzeo za obilježavanje Dana grada.
















































