Kvon namučio Novaka na startu Vimbldona, srpski teniser izgubio set na putu do drugog kola

15

Pobjedom nad Sun Vu Kvonom iz Južne Koreje 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4), Novak Đoković je počeo odbranu titule na Vimbldonu. Korejac je namučio srpskog tenisera u većem dijelu meča, ali je Đoković ipak bez previše problema došao do plasmana u drugo kolo engleskog grend slema.

Mnogo teže nego što se očekivalo, Novak Đoković je savladao Korejca Sun Vu Kvona sa 3:1 u setovima i plasirao se u drugo kolo Vimbldona.

Srpski i korejski teniser imali su tu čast da otvore takmičenje na Centralnom terenu teniskog kompleksa u Londonu, a Novak je opravdao ulogu velikog favorita, iako je Kvon pokazao zavidan kvalitet igre.

Prvi je do brejka na meču došao Korejac, poveo sa 3:1, ali je uslijedila serija od pet uzastopnih gemova najboljeg srpskog tenisera za osvajanje prvog seta 6:3.

I u drugom setu Kvon je prvi došao do brejka, ali je ovoga puta uspio da ga sačuva i da sa 6:3 dođe do izjednačenja u setovima.

U trećem dijelu igre igralo se izjednačeno do 3:3, a onda Novak pravi brejk i još jednom uzima set sa 6:3.

Poslije odbranjenih brejk lopti na startu četvrtog seta, Đoković je oduzeo servis rivalu u petom gemu i mirno priveo meč kraju – 6:4.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv pobjednika duela između Tanasija Kokinakisa iz Australije i Kamila Majhšaka iz Poljske.

Ovogodišnji Vimbldon se igra od 27. juna do 10. jula, a nagradni fond iznosi više od 47 miliona evra.