Milan ide dalje, hrabroj Zvezdi nedovoljan remi od 1:1, Gobeljić tragičar

22

Fudbaleri Milana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno na „San Siru“ 1:1 u revanš meču šesnaestine finala Lige Evrope. Italijanska ekipa ide dalje, zahvaljujući boljem rezultatu u dvomeču.

Uprkos tome što u dva meča nije poražena od Milana, Crvena zvezda završava učešće u evropskim takmičenjima ove sezone.

Milan zahvaljujući golu više u gostima, prolazi u osminu finala Lige Evrope i nastavlja pohod na pehar drugog najboljeg takmičenja na „starom kontinentu“.

Uprkos tome što su igrali veoma tvrd meč, sa dosta faulova i borbe za svaku loptu, daleko od toga da on nije bio veoma sadržajan i zanimljiv.

Nije dobro počelo po Zvezdu, pošto je iz jednog bezazlenog šuta, koji bi završio daleko iznad i pored gola Borjana, Milan nagrađen penalom.

Gobeljić je u sedmom minutu u bloku zakačio loptu rukom, a nakon pomoći VAR-a, sudija Manzano je dosudio jedanaesterac.

Frenk Kesi je još jednom ove sezone potvrdio da je najbolji penaldžija u ekipi, pošto je poslao Borjana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Djelovalo je kao da će rani gol doneti stabilnost i mirnoću u igri Milana, a u velikoj mjeri ubiti volju igrača Crvene zvezde, ali izabranici Dejana Stankovića nisu tako mislili.

Nije se predavao šampion Srbije, već pojačao intenzitet u svim segmentima igre.

Malo više sreće i naklonosti VAR-a nedostajalo je Zvezdi u 19. i 22. minutu.

Prvo je u 19. postigla gol, ali je on zbog igranja rukom Radovana Pankova poništen, da bi tri minuta kasnije Ben iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Ogroman nalet Zvezde je ipak urodio plodom u 24. minutu. Mirko Ivanić je proigrao Bena, a fudbaler sa Komora je veoma preciznim udarcem napokon savladao Donarumu.

Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su stvorile po jednu šansu. Milanova je bila opasnija, pošto je Borjan odbranio udarac Daloa unutar šesnaesterca srpske ekipe.

Sa druge strane, Gelor Kanga je sebi svojstvenim udarcem sa velike distance poslao loptu tik pored gola rivala.

Milan je na poluvremenu uveo Ibrahimovića i želio da što ranije riješi svako pitanje pobjednika i plasmana u osminu finala.

Švedski napadač je u nekoliko navrata bio opasnost i prijetnja po gol Milana Borjana, ali je Zvezdina odbrana obratila dovoljno pažlje u uspijela da limitira jednog od najboljih napadača na svijetu.

Trenutak za kojim će Crvena zvezda dugo žaliti i koji je mogao da donese drugačiji ishod, odvio se u 69. minutu.

Nakon prekida, lopta je došla do Bena, koji je odlično šutirao, ali je njegov udarac na samoj gol liniji zadnjim naporima zaustavio Donaruma, lopta se odbila na volej Marku Gobeljiću, koji sa samo par metara, šutira veoma neprecizno.

Na žalost srpske ekipe i samog beka crveno-bijelih, to nije bilo sve što je moglo da pođe naopako.

Gobeljić je minut kasnije veoma neoprezno startovao i zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju ekipu sa desetoricom na terenu.

U posljednjih 20-ak minuta, Zvezda je i sa igračem manje uspijela da parira Milanu i u nekoliko navrata zaprijeti, a najbolja prilika bila je ona koju je propustio Aleksandar Katai u 82. minutu.

Italijanska ekipa je uspijela da sačuva svoju mrežu, odbrani prednost gola u gostima i sa boljim rezutlatom u dvomeču, izborila plasman u osminu finala.

Članovi srpske ekipe imale su jake proteste na odluku španskog sudije da ne dozvoli korner nakon isteka trećeg minuta nadoknade, već dosudi kraj meča.