
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas u Banjaluci da se radi na tome da Kristijan Šmit bude procesuiran u Njemačkoj zato što se lažno predstavlja, ali i za sve što je loše uradio u BiH.
– Imamo prijatelje za ovaj posao koji nije lagan. Uvijek ću se boriti protiv Šmita i njegove malverzacije. Mogu svaku presudu da podnesem, ali ne mogu da trpim da misle da smo glupi i naivni – rekao je Dodik na konferenciji za novinare u Palati Republike.
On je istakao da ne želi da vidi Šmita u Republici Srpskoj.
– Šmit je ne samo persona non grata ovdje, nego je činjenica da ne želim da ga vidim, a ako dođe – biće udaljen iz Srpske. On je manipulant koji traži poslušnost – konstatovao je Dodik.
On je naglasio da ništa gluplje nije čuo od zahtjeva da pravosuđe djeluje u neturalnim uslovima.
– Sve šanse koje smo dali za ovo uništili su evropski poslušnici i manipiluatori i bivši ambasador SAD u BiH. Zanima nas evropski put u kome će biti vidljiva Srpska. Uvijek ste lagali i borićemo se protiv toga – poručio je predsjednik Dodik.