Nina Stojanović nemoćna protiv Serene

19

Nina Stojanović 99. teniserka svijeta, izgubila je od Serene Vilijams u dva seta (6:3, 6:0) u drugom kolu Australijan opena.

Stojanovićeva, koja ima 24 godine, nije uspjela da pruži jači otpor po mnogima najboljoj teniserki svih vremena.

U prvom setu Nina se dobro držala i, iako je izgubila servis u četvrtom gemu, imala je šansu da se vrati u egal. I sedmom gemu imala je dve brejk lopte, nije uspjela da ih iskoristi i Vilijams je lako privela set kraju – 6:3.

Prvi period igre trajao je 45 minuta, srpska teniserka pružila je solidan otpor, ali se u nastavku meča „raspala“.

Drugi set Stojanovićva je izgubila bez osvojenog gema (6:0), te se Serena Vilijams rutinskom pobjedom plasirala u treće kolo (6:3, 6:0).

I pored poraza od Amerikanke, Nina može da bude zadovoljna učinjenim u Melburnu pošto je prošla prvo kolo Grend slema.

Serena Vilijams u narednoj rundi igraće protiv Anastasije Potapove koja je u dva seta savladala Timeu Baboš – 6:2, 6:4.