Nori se ponadao, onda Đoković pokazao moć, preokrenuo meč i plasirao se u finale Vimbldona

53

Novak Đoković nakon preokreta savladao Britanca Kamerona Norija sa 3:1 po setovima 3:6, 6:3, 6:2, 6:4 i plasirao se u finale Vimbldona. Protivnik u borbi za trofej je Australianac Nik Kirjos.

Britanac je osvojio prvi set i tako „naljutio“ srpskog tenisera. Nakon što mu ništa nije polazilo za rukom u prvom setu, Novak se resetovao izaigrao znatno sigurnije i agresivnije u nastavku. U nije dozvolio rivalu da ozbiljnije zaprijeti. Pronašao je prvi servis koji mu je bilo sigurno oružje u nastavku. Naizgled sa pola snage srpski as dobija tri seta i ovjerava plasman u finale, svoje šesto na Vimbldonu.

Više od 15.000 gledalaca moglo je da uživa u predstavi na Centralnom terenu. Većina se ponadala poslije prvog seta da Nori može do „skalpa“, međutim brzo je uslijedilo otrežnjenje i na kraju su morali da aplaudiraju najboljem teniseru svih vremena.

Meč je počeo razmenom brejkova, prvi je do prednosti stigao Britanac. Kako je set odmicao Nori je djelovao sve sigurnije, a srpski teniser kao da je bio u kontraritmu. Tražio je Novak prvi servis, ali nikako nije mogao da ga upotrebi kad mu je bilo neophodno.

U osmom gemu Nori koristi greške našeg asa i ponovo mu oduzima servis. Đoković nije uspeo da uzvrati i rival je dobio prvi set sa 6:3.

Neki drugi Đoković je izašo na teren u drugom setu. Možda mu je kačket pomogao, ali njegovi servisi su bili znatno ubitačniji. Samo pet puta u cijelom setu nije ubacio prvi servis. To je rezultiralo lako osvajanim servis gemovima, čak tri bez izgubljenog poena. Protivnik nije uspio da osvoji niti jednu brejk priliku.

S druge strane Novak je konstantno pretio na servis rivala. U dva navrata nije iskoristio svoje brejk prilike. U osmom gemu osvaja dvije vezane brejk lopte, koristi prvu i dolazi do prednosti. Potom je na svoj servis stavio tačku na ovaj set – 6:3.

Novak je nastavio u istom ritmu, dok je Nori sve više grešio. Nakon brejka u prvom gemu u setu Đoković je bio ubijedljiv na svoje servise, i u trećem setu nije dozvolio protivniku da zaprijeti. Kada je naš as izvojevao još jedan brejk bilo je jasno da Britanac nema šta da traži u ovom setu.

Novak lako privodi set kraju i dolazi do vođstva u meču, 6:2 u trećem setu.

Kao i u predhodnom i u četvrtom setu srpski teniser je oduzeo servis rivalu. Đoković je nastavio sa sjanim servisima i lako osvajanim gemovima. Jedina uzbuđenja bila su na servis Britanc, koji se grčevito branio kako bi koliko-toliko zadržao šanse da ostane u meču.

Novak je u petom gemu propustio četiri brejk prilike, ipak to ga nije poremetilo. Nastavio je da sajno servira i lako je priveo set i meč kraju – 6:4 u četvrtom setu.

Rival Đokovića u nedjeljnom finalu biće Australijanac Nik Kirjos.