Novak Đoković nadigrao Frica za finale u Torinu

26

Novak Đoković nadigrao je Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0 (7:6 (7:5); 7:6 (8:6)) u vrlo ravnopravnom duelu punom obrta. Novak će se u finalu sresti sa pobjednikom drugog polufinalnog meče u kome se od 21 čas susreću Norvežanin Kasper Rud i Rus Andrej Rubljov.

Đoković i Fric su odlično počeli meč, a u ravnopravnom duelu do prvog brejka sredinom seta prvi stiže Novak, ali Tejlor odmah uzvraća ribrejkom za izjednačenje.

Ravnopravan duel je nastavljen, pa je prvi set razrešen u taj brejku u kome se ponovila slična situacija. Prvi do mini brejka dolazi Novak, ali Tejlor odmah uzvraća, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Đoković ipak uspijeva da u finišu osvoji novi mini brejk pogodivši liniju za 7:5 i osvaja prvi set.

Drugi set je Američki teniser počeo mnogo bolje nego na startu meča i odmah je osvojio brejk već na prvom Novakovom servis gemu, a potom održavao prednost do samog finiša seta kada Đoković uzvraća ribrejkom i set uvodi u novi taj brejk.

Već na prvom servisu Amerikanca Đoković osvaja mini brejk ali Fric odmah uzvraća, a onda osvaja i mini brejk prednosti.

Novak odmah uzvraća i ponovo u finišu taj brejka dolazi do prednosti sa 6:5 ali ne uspijeva da je potvrdi i propušta prvu meč loptu.

Ipak uspijeva da osvoji i drugu šansu koju pretvara u osvajanje taj brejka, set i meča za plasman u finale Završnog turnira.