Novak rutinski do finala!

41

Novak Đoković je u finalu Australijan opena po deveti put!

Šampion turnira u Melburnu je bez većih problema poslije 113 minuta igre pobijedio 114. igrača svijeta, Rusa Aslana Karaceva, 6:3, 6:4, 6:2.

Bila je to 20. uzastopna pobjeda broja jedan na turniru u Melburn parku koja mu je donela plasman u 28. grend slem finale u karijeri.

Tako je sačuvao stopostotan učinak u polufinalima Australijan opena, ima 9/9, a ovo mu je bila i 81. pobjeda na ovom takmičenju.

Trebalo je malo vremena na početku meča Novaku da opipa puls protivnika, osjeti kako igra i vidi na čemu je.

Karacev je počeo meč bez vidljive treme, od starta je krenuo sa agresivnim udarcima i zaista je impresivno djelovao u prvih šest gemova u kojima nije bilo brejka.

Onda je Novak jednostavno ubacio u veću brzinu, napravio je brejk u osmom gemu i poslije 37 minuta igre odservirao za početni set, 6:3.

Vidjelo se već tada da će za Karaceva biti teško da se vrati, iako je na ovom turniru već gubio sa 2:0 u setovima.

Novak je jednostavno počeo da igra onako kako nas je sve navikao, sigurno, tačno, precizno, slomio je Karaceva u trećem gemu, potom i u petom i poveo sa 5:1.

Na 5:2, Karacev je uspio da iskoristi drugu brejk loptu u gemu i smanji na 5:3, a potom odservira i za 5:4.

Imao je 114. igrač svijeta veliku šansu da se vrati u set, dva puta brejk loptu u tom desetom gemu, ali se Novak izvadio sjajnim servisima pa je poslije 81 minuta igre poveo sa 2:0 u setovima.

Djelovalo je da će se Novak brzo odlijepiti i u trećem setu, odmah je napravio brejk, poveo sa 2:0, ali uporni Karacev je uzvratio u četvetom gemu za 2:2.

I to je bilo to – Novak nije popustio, odmah je vratio brejkom, a potom poveo i sa 4:2.

Uslijedio je potom i novi brejk u sedmom gemu, te rutinski servis gem u kojem je šampionski završio posao.