Novak u polufinalu Australijan opena!

25

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković igraće u polufinalu Australijan opena.

Pobijedio je poslije tri i po sata igre Aleksandera Zvereva, 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6) i tako će po deveti put u Melburnu igrati za plasman u finale.

Novak u pobjedama sa Zverevom sada vodi sa 6:2, dobio je posljednjih pet mečeva u nizu, po drugi put u četvrtfinalu grend slema, poslije Rolan Garosa 2019.

Novaku je ovo 39. grend slem polufinale i jubilarna 90. pobjeda na Australijan openu, 19. u nizu!

Nije Novak najbolje počeo meč, kao da nije bio dovoljno zagrejan, što i ne iznenađuje ako se ima u vidu da nije trenirao ovih dana između mečeva, otkako se povredio.

Zverev je odmah na startu napravio gem i vidjelo se da će Novak imati velikih problema na servis Nijemca, koji je u tom dijelu igre servirao odlično.

Novaku nije funkcionisao ritern, a uz to pravio je nevjerovatno veliki broj grešaka za njegove standarde.

Nijemac je držao prednost servisam na 5:3 imao je i prvu set loptu na Novakov servis, ali je branilac trofeja u Melburnu odolio i dobio gem.

Potom je Saši zadrhtala ruka u gemu u kom je servirao za set, Novak je vratio brejk za 5:5 i ubrzo su stigli do taj-brejka.

Poveo je Novak u taj brejku sa 2:0, imao je i 4:3 i 5:4, ali je Nijemac uspio da okrene sve u svoju korist i iskoristi treću set loptu, dobivši taj lutrijski deo igre sa 8:6.

Na startu drugog seta, sasvim druga slika – Đoković je podigao nivo igre, drastično smanjio broj grešaka, za tili čas je sredio redove.

Veoma brzo je stigao do dva brejka prednosti i vođstva od 4:0.

To mu je praktično omogućilo da uz svega tri izgubljena poena na svoj servis dođe poslije 29 minuta igre u tom setu do 6:2 i izjednačenja u meču.

Start trećeg seta podsjetio je na početak meča, Nijemac je u drugom gemu došao do brejka potom i do prednosti od 3:0.

Međutim, Novak ne bi bio Novak kada ne bi bio u stanju sve da okrene u svoju korist.

Uspio je da se sa 1:4 vrati na 6:4 i tako povede sa 2:1 u setovima.

Oscilacije u igri i jednog i drugog su se nastavile, opet je Đoković loše počeo set, dozvolio protivniku da uz brejk dođe do 3:0.

Ipak, kao i ranije, Novak je uspio da sve to i nadoknadi.

Napravio je brejk u petom gemu, potom izjednačio na 3:3.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, Zverev u osmom gemu nije iskoristio brejk lopte, Novak je izjednačio na 4:4.

Imao je Zverev u 12. gemu set loptu na servis Novaka, ali nije je iskoristio.

U taj brejku, Novak je prvu meč loptu imao na 6:5, nije je iskoristio, ali jeste onu na 7:6 i to 23. as servisom u meču.

U polufinalu će igrati protiv senzacije turnira, Rusa Aslana Karaceva, 114. na svijetu, pošto je on pobijedio Grigora Dimitrova u četiri seta.