Novak ubjedljivo savladao miljenika domaće publike u Melburnu, u četvrtfinalu protiv Rubljova

9

Izuzetno ubjedljivo, Novak Đoković savladao je Aleksa de Minora sa 3:0 (6:2, 6:1, 6:2) na „Rod Lejver areni“ i plasirao se u četvrtfinale Australijan opena. Srpski teniser u osmini finala odigrao svoj najbolji meč na turniru. Naredni protivnik biće mu Rus Andrej Rubljov, a taj duel na programu je u srijedu.

Fantastičan meč za Novaka Đokovića. Sve što smo željeli dogodilo se u meču koji je trajao dva sata i sedam minuta.

Novak je perfektno kontrolisao igru u sva tri seta. Lako je srpski teniser dolazio do brejk prilika, odlično riternira i još bolje servirao, ne dozvolivši protivniku nijednu priliku da mu oduzme servis. Veoma važno je i to da povreda lijevog butnog mišića u meču sa De Minorom nije bila tema.

Novak je odigrao gotovo savršen prvi set. Đoković se kretao sa lakoćom i tjerao svog protivnika na ogroman broj kratkih sprinteva. Australjanac je napravio više od 50 do sredine prvog seta, dok je Novak pretrčao duplo manje kratkih relacija. To znači samo jedno, da se Đoković mnogo manje trošio, da je bolje osjeća teren i da iskustvo igranja mečeva na velikim stadionima koristi na najbolji mogući način.

Dva brejka u prvom setu, devet direktno osvojenih poena, i možda najvažniji podatak da srpski teniser nije dozvolio Australijancu da napravi nijedan viner iz igre u polju. Tek jedan direktno osvojen poen za De Minora i to as servisom.

U drugom setu Novak je nastavio da perfektno kontroliše igru. Lako je čitao servise protivnika i te riterne perfektno koristio u nastavku poena. Procenat ubačenoj prvog servisa i u drugom setu je ostao na oko 80 procenata, što je prvi preduslov da protivnik ostane bez prilike za brejk.

Fascinantno je i to koliko se Novak lakše i manje kretao po terenu u odnosu na Australijanca, koji je znake umora pokazivao već sredinom drugog seta.

Baš kao u drugom setu, Novak je i u trećem poveo sa 4:0 uz dva brejka, i bilo je samo pitanje hoće li završiti meč za manje od dva sata. Uspio je Australijanac malo da produži set, osvoji dva gema, ali nedovoljno da utiče na konačni rezultat seta – 6:2.

Naredni protivnik je Andrej Rubljov koji je u veoma neizvjesnom meču pobijedio mladog Danca Runea. Biće to njihov četvrti međusobni duel, a Novak vodi sa 2:1 u pobjedama.