Rubljov svježiji i bolji od Đokovića, Rus osvojio svoj prvi Srbija open

47

Nedostatak snage spriječio je Novaka Đokovića da pruži Andreju Rubljovu veći otpor u trećem setu finala Srbija opena – 6:2, 6:7, 6:0. Ruski teniser prvi put u karijeri trijumfovao u Beogradu, Novak ostao bez četvrte titule na Srbija openu.

Odličan meč viđen je u finalu Srbija opena, makar u prva dva seta, ali je Rubljov iskoristio Novakov nedostatak snage i došao do titule u Beogradu.

Očekivao se spektakl, djelimično smo ga i dobili, ali Đoković u trećem setu nije imao snage da pruži ozbiljniji otpor ruskom teniseru, već je samo statirao na terenu, pošto očigledno nije želio ranije da preda meč.

Uobičajenog bacanje novčića zamijenilo je tucanje jajima i finale je moglo da počne.

Novak je prvi došao do brejk prilike, koju nije iskoristio, ali Rus svoje jeste.

Rubljov je vezao pet osvojenih gemova (dva brejka) i došao do vođstva – 6:2.

Đoković već na startu drugog seta oduzima servis protivniku, ali Rubljov odmah uzvraća, pa se došlo do taj-brejka drugog seta.

Prethodno je Novak propustio pet brejk i set lopti da ranije završi posao u drugom dijelu igre, a to je ostavilo posljedice.

Već u finišu drugog seta Novak je izgledao premoreno, teško se kretao po terenu i borio se da uhvati dah.

Ipak, je nekako uspio da osvoji set, pošto je u taj-brejku bio bolji 7:4.

Uslijedila je pauza koju je tražio najbolji svjetski teniser, ali ona nije pomogla. Vratio se Novak na teren, ali potpuno bez snage da pruži ozbiljniji otpor drugom nosiocu na turniru.

Nije želio Novak da preda meč, pa je Rubljov treći set osvojio rezultatom 6:0, za svoju treću titulu u sezoni.

Meč je trajao dva i po sata.

Novaku predstoji sezona na šljaci, mastersi u Madridu i Rimu prije odlaska na Rolan Garos, a u narednim danima videćemo šta će Novak odlučiti na kojim turnirima će učestvovati.