Sedam golova u polufinalu Lige šampiona, sve je otvoreno u duelu Sitija i Reala

49

U fenomenalnom, prvom polufinalnom meču Lige šampiona, fudbaleri Mančester sitija savladali su madridski Real sa 4:3.

Spektakularan meč su odigrali Siti i Real u Mančesteru, gotovo kao da je prijateljski meč, a ne polufinale Lige šampiona.

Za nešto više od 90 minuta igre u Mančesteru viđeno je sedam golova. Koliko je bilo šansi i prilika, čudo je da ih je bilo „samo“ sedam.

Siti je posle nepunih stotinu sekundi igre stigao do prednosti.

Rijad Marez je vidio da Kevin De Brujne utrčava iz drugog plana, „zavrnuo“ je pred gol, a Belgijanac glavom smjestio loptu u gol.

Nastavili su „građani“ u istom ritmu, pa je drugi gol pao već u 11. minutu.

De Brujne je sada bio asistent, a Gabrijel Žezus egzekutor.

Domaćin je potpuno kontrolisao meč, imao sve konce u rukama, ali je Real, praktično niotkuda, došao do gola.

Mendi je centrirao, a Karim Benzema majstorski, lijevom nogom, zatresao mrežu.

Mnogi su pomislili da će biti tvrđe u nastavku, ali se, nakon odmora, nastavilo tačno tamo gdje se stalo.

U 53. minutu je Fil Foden postigao gol, a dva minuta kasnije je smanjio Vinisijus.

Siti je do novog gola stigao u 74. minutu.

Zinčenko je oboren, arbitar se uhvatio za pištaljku spreman da dosudi prekršaj, ali je Bernardo Silva došao do lopte, napravio dva koraka a onda snažno i nezaustavljivo šutirao.

Real je do kraja meča uspio još jednom da zatrese mrežu, a to je učinio Karim Benzema u 82. minutu.

Ruben Dijas je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Karim Benzema je smanjio na 4:3 fenomenalnim potezom.

Francuz je, nakon dva neiskorišćena penala u španskom šampionatu, sada hladnokrvno, u polufinalu Lige šampiona – u 82. minutu – samo „bocnuo“ loptu i šutirao po sredini gola.

I Siti i Real su pružili utakmicu za pamćenje, ali i ostavili mogućnost za potpuno otvoren revanš i još jednu priliku neutralnim navijačima da uživaju.

U drugom polufinalnom meču, sutra se sastaju Liverpul i Viljareal.