Spektakl na Kamp Nou, remi Barse i Junajteda uz četiri gola

17

Fudbaleri Barselone i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 2:2 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Pobjede ostvarili Salcburg i Šahtjor, bez golova u duelu Ajaksa i Union Berlina. Revanši se igraju narednog četvrtka.

Pravi fudbalski spektakl na Kamp Nou. Barsa i Junajtefd željni nadigravanja prikazali su fantastičnu predstavu svojim pristalicama. Nakon izuzetno sadržajnog prvog poluvremena, koje je završeno bez golova, uslijedilo je drugo poluvreme a nisu izostali golovi. I to po dva u svakoj mreži. Povela je Barsa, Junajted je preokrenuo da bi domaćin stigao do izjednačenja. Možda i najpravičnijeg rezultata na ovom meču.

Zanimljiva borba dva rivala u prvom dijelu igre, ali bez golova. Barsa je dominirala, imala veći posjed lopte, ali je Junajted uspio da stvori par izglednih prilika, ipak je odbrana domaćina uspjela da izađe kao pobjednik.

Domaćin je iz dominacije, takođe, uspjeo da ozbiljnije ugrozi gol rivala, ali nije uspjeo da savlada De Heu.

Obje ekipe silovito ušle u nastavak, nakon samo par minuta igre bilježimo po jednu stopostotnu šansu na obje strane, ali je izostala realizacija.

U 50. minutu Barselona je stigla do prednosti. Rafinja je izveo korner sa desne strane, idelan centaršut. Alonso je odlično skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije Junajted je izjednačio. Mat u tri poteza. Kazemiro je sa sredine terena uposlio Freda, ovaj pronalazi Rašvorda na desnoj strani, koji je utrčao u kazneni prostor izbio sam ispred Ter Štegena i izašao kao pobjednik.

Junajted je do preokreta došao u 59. minutu. Kratko izveden korner lopta je stigla do Rašvorda koji se lako oslobodio čuvara i krenu ka golu, uputio je centaršut u peterac, stvorila se velika gužva, na kraju lopta se odbija od Kundea i završava u golu, autogol.

U 76. domaćin je izjednačio. Rafinja je odlično centrirao u peterac sa desne strane Levandovski nije uspio da je zakači, ali je to zbunilo odbranu Junajteda i lopta je završila u mreži.

Do kraja meča još nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali nije bilo promjene rezultata.