Srbija savladala SAD i odbranila peto mjesto iz Gvagdžua

16

Vaterpolisti Srbije pobjedom su se oprostili od Svjetskog prvenstva u Budimpešti – u borbi za peto mjesto savladali su selekciju SAD 13:10

Sigurno da „delfini“ nisu zadovoljni osvajanjem petog mjesta na Svjetskom prvenstvu, ali činjenica je da su u šest mečeva doživjeli samo jedan poraz.

U posljednjem duelu na turniru u Budimpešti, izabranici Dejana Savića savladali su selekciju SAD sa 13:10 i osvojili peto mjesto na izuzetno jakom takmičenju.

„Delfini“ su tako odbranili poziciju koju su osvojili i prije tri godine na Svjetskom prvenstvu u Gvangdžuu, gdje su takođe doživeli jedan poraz, u četvrtfinalu.

Poslije izjednačene prve četvrtine (3:3), Srbija je zaigrala znatno angažovanije i na poluvremenu stekla dva gola prednosti – 8:6.

Poslije tri dionice prednost „delfina“ iznosila je četiri pogotka (11:7), da bi Amerikanci u posljednjih osam minuta uspjeli neznatno da smanje rezultat.

Odličan nastup imao je srpski golman Lazar Dobožanov, koji je poskidao udarce američkih vaterpolista, dok je veliku podršku imao u angažovanoj odbrani srpskog tima.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Strahinja Rašović sa četiri pogotka, Dušan Mandić dodao je tri, dok su po dva postigli Radulović i Ranđelović.

U timu Dejana Udovičića najbolji je bio Boven sa četiri pogotka.

Ekipi Srbije sada predstoji takmičenje u Svjetskoj ligi, kao i Evropsko prvenstvo koje se igra krajem avgusta u Splitu.