Bajern „samleo“ Čelsi

17

Fudbaleri minhenskog Bajerna su rezultatom 4:1 (ukupno 7:1) savladali Čelsi u osmini finala Lige šampiona.

Bajern Minhen će igrati u četvrtfinalu Lige šampiona i to nije nikakvo iznenađenje, pošto oni u 2020. godini nemaju nijedan poraz u takmičarskim utakmicama.

Poslije ubjedljive pobjede u Londonu od 3:0, uspijeli su da bez ikakvih problema savladaju Čelsi na praznoj Alijanc Areni i to rezultatom 4:1.

Utakmica nije bila previše otvorena, nije se rizikovalo, a tempo je na samom početku bio izuzetno spor, pa tako bilježimo nekoliko pokušaja Bajerna, dok je Čelsi mirovao.

Već u 9. minutu smo vidjeli prvo uzbuđenje kada je Vili Kavaljero srušio Roberta Levandovskog, sudija pokazao na penal, a Leva ga pretvorio u gol Bajern je vodio sa 1:0.

Ponovo je tempo opao, lopta uglavnom bila kod igrača u crvenim dresovima, a onda poslije kiksa odbrane stiže pas Levandovskog ka Perišiću koji bez problema u 24. minutu donosi 2:0 za Bajern.

Nekih tri minuta kasnije, fudbaleri Čelsija uputili su prvi šut na gol Bajerna, a poslije dva minuta Hadson Odoi postiže preljep pogodak, ali je on bio poništen zbog dosuđene ofsajd pozicije.

Bajern je nastavio da napada, ali je Čelsi ipak stigao do gola. To se desilo zahvaljujući dobroj reakciji Tamija Ejbrahama na asistenciju Emersona, pa je mladi Englez iz neposredne blizine matirao Nojera.

Engleski predstavnik je u svlačionicu otišao sa postignutim golom, a na semaforu je pisalo 2:1.

U drugom poluvremenu zaista nismo vidjeli previše zanimljivih stvari, iako je Bajern već u prvom minutu zaprijetio.

Najbolju šansu je propustio Tomas Miler u 61. minutu, kada je iz peterca šutirao preko gola, a nedugo poslije je Kutinjo probao sa velike udaljenosti, šut je bio prilično opasan i prešao je preko prečke. Čelsi je najbolju šansu imao poslije slobodnog udarca u opasnoj zoni, ali je Ros Barkli šutirao pravo u živi zid i sve je propalo.

Toliso je uspio da pobjegne odbrani Čelsija u 75. minutu susreta. Kutinjo je odličnom varkom poslao loptu spoljnim delom stopala ka Levandovskom koji odlično centrira, a Toliso lako iz peterca šalje loptu u mrežu.

Ovo, ipak, nije bilo sve što smo mogli da vidimo od fudbalera Bajerna. Iako je tempo utakmice ponovo opao, Robert Levandovski je pronašao način da postigne svoj 13. gol u Ligi šampiona ove sezone.

Levandovski je iskoristio dobar centaršut Odriozole i glavom „zakucao“ loptu u mrežu za ubjedljivih 4:1 na Alijanc Areni, a ukupno 7:1 u dvomeču sa „osakaćenim“ Čelsijem koji je bez maltene čitavog tima došao u Minhen.