Epsko finale u Sinsinatiju, Novak jači od Alkaraza i umora za titulu u Ohaju

45

Novak Đoković poslije velike borbe i preokreta savladao Karlosa Alkaraza 2:1 (5:7, 7:6, 7:6) i treći put u karijeri osvojio Masters u Sinsinatiju. Novak izgubio prvi set, pa umalo kolabirao na terenu, ali je uspio da se izvuče sa ivice ambisa i poslije dva iznurujuća seta došao do velike pobjede nad prvim teniserom svijeta.

Gotovo četiri sata trajalo je finale Sinsinatija, u kojem je viđeno mnoštvo fantastičnih poena, preokreta, spasenih brejk i meč lopti – sve ono što tenis čini jednim od najpopularnijih sportova na svijetu.

Najduži meč u istoriji Sinsinatija je pripao Đokoviću, koji je preprodio veliku fizičku krizu i na kraju imao više snage i koncentracije od znatno mlađeg kolege Karlosa Alkaraza.

Španac je u izuzetno teškim uslovima za igru osvojio prvi set 7:5, a onda je uslijedila prava drama.

Alkaraz je došao do brejka u drugom setu, a Novak zatražio ljekarsku pomoć. Izmeren mu je puls, izgledao je kao da će da se sruši na terenu, ali nije želio da preda meč.

I to se ispostavilo kao prava odluka.

Iako se teško kretao, Novak je nekako uspio da vrati brejk, uvede drugi set u taj-brejk, a njega osvoji rezultatom 9:7.

U trćem setu je Novak prvi došao do brejka, poveo 5:3, a onda propustio četiri meč lopte – dvije na Špančev servis, pa još dvije na svoj.

I treći set ušao je u taj-brejk, gdje je Novak pokazao zašto je najbolji teniser u istoriji i priveo meč kraju.

Novak je treći put u karijeri osvojio titulu na Mastersu u Sinsinatiju, dok je Alkaraz napravio najbolji rezultat u karijeri plasiravši se u finale.

Srpski teniser osvojio je 39. masters titulu, ukupno 95. trofej u karijeri.

Đoković je istovremeno izjednačio skor sa Špancem u direktnim duelima na 2:2 i u dobrom raspoloženju očekuje posljednji grend slem u sezoni – Ju-Es open.