Nema mu ravnog – Đoković suvereno vlada Australijom!

25

Kralj Melburna ostaje kralj – Novak Đoković je ponovo šampion Australijan opena!

Deveti put u karijeri i treći put uzastopno, u velikom finalu Srbin je posle 114 minuta igre pobijedio četvrtog nosioca, Rusa Danila Medvedeva sa 7:5, 6:2, 6:2.

Bio je to 18. grend slem trofej za prvog igrača sveta kog 8. marta očekuje obaranje rekorda Rodžera Federera po broju nedjelja na vrhu ATP liste.

Očekivalo se da će biti teško, a ispostavilo se da je ovo bila još jedna, reklo bi se rutinska pobjeda neverovatnog Novaka na terenima u Melburn parku.

Velika lekcija za Medvedeva kako se igra finale, moraće Rus da sačeka još na prvenac, iako mu je ovo bila druga prilika da dođe do nekog pehara sa najvećih turnira.

Nije se mogao zamisliti bolji početak meča za najboljeg tenisera svijeta. Savršen gem za početak, pa brejk u drugom, potom još jedan odličan gem i veoma brzo je imao 3:0.

Rus nije došao do finala tek tako – odmah je pokazao mentalnu spremnost da se upisti u borbu, došao je do ritma, počeo je da forsira duge poena, a i Novak mu je pomogao greškama.

Medvedev je u petom gemu načinio brejk za 3:2 i potom odservirao za 3:3. Svaki poen je imao veliku važnost, Rus je uspio da dobije gem s nulom za 5:5, a onda je Novak uzvratio istom mjerom na svoj servis. Došao je do tri set lopte na servis Danila, prve dvije nije iskoristio, ali jeste treću i poslije 42 minuta je imao set u džepu.

Medvedev je odmah na startu drugog seta uspio da dođe do brejka, ali kakav je bio Novakov odgovor!

Četiri gema u nizu, dva brejka, poveo je sa 4:1 i već tada je bio na dobrom putu da dođe i do drugog seta u finalu.

Rus je u sedmom gemu iznerviran polomio reket, a to se osjetilo odmah i u osmom gemu kada je Novak došao do novog brejka, time i seta i poslije 77 minuta imao je velikih 2:0.

Medvedev je već tu bio u strašnom padu – jednostavno nije mogao da se izvuče iz kandži šampionske igre protivnika.

Novak je uspio da spasi brejk loptu u prvom gemu trećeg seta, a onda je nastavio sjajan niz, napravio brejk i potom rutinski došao do 3:0.

Ostatak meča bilo je samo šampionsko samopotvrđivanje.

Držao je čvrsto plen u zubima, nije ga ispustio i u osmog gemu, na servis Danila, uspio je da iskoristi prvu meč loptu i to teškim volej udarcem na mreži.