Novak Đoković osvojio Završni turnir u Torinu

10

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobedio je u finalu Završnog turnira u Torinu Janika Sinera 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Đoković je osvojio sedmu na ovom turniru, ali i sedmu od početka sezone.

Najbolji srpski teniser je do pobjede nad Sinerom stigao za sat i 44 minuta igre, gotovo rutinski što pokazuje i rezultat.

Đoković je za samo 37 minuta igre trijumfovao u prvom setu.

Srpski teniser je prednost u igri ostvario servis igrom, ali i dobrim forhend napadima, čime je brzo završavao poene. U prvom setu je na svoj servis rivalu prepustio svega dva poena.

Agresivna igra Đokovića natjerala je Italijana da u prvom setu napravi čak 17 grešaka, dok je Novak ostvario svega dvije i to bekhendom.

Novak je brejk napravio u četvrtom gemu, poslije čega je lako došao do seta.

Na isti način Đoković je otvorio i drugi set. Na samom startu je napravio brejk, da bi isti u narednom gemu i potvrdio.

Siner je ipak kako je vrijeme odmicalo podizao kvalitet svoje igre, dok su Novakovi procenti prvog servisa opadali.

Italijan je zahvaljujući tome ulazio u razmjene, dolazio do poena i produžavao gemove.

Đoković je ipak izdržao nalet rivala, stigao do 5:3, da bi u gemu za titulu ponovo oduzeo servis rivalu.

Đoković je oborio rekord Rodžera Federera koji je na Završnom turniru osvojio šest titula.