Odbojkašice Srbije savladale Belgiju

12

Odbojkašice Srbije savladale su Belgiju 3-0 (25:21, 25:21, 25:21), u meču trećeg kola grupe A na Evropskom prvenstvu.

Poslije BiH i Francuske, aktuelne šampionke Evrope ostvarile su još jednu maksimalnu pobjedu.

Belgija je pružila veći otpor nego prethodne dvije selekcije, ali ništa nije spriječilo odbojkašice Srbije da stignu do nove ubjedljive pobjede.

Belgija je dobro otvorila meč, ali osim kod nekoliko uvodnih poena i uvodne prednosti od dva poena, nisu se više pitale u prvom setu.

Brzo je Srbija uspostavila kontrolu i došla do tri poena prednosti, a kada su se razigrale Ognjenovićeva i Boškovićeva, Belgija nije imala nikakve šanse.

Ubrzo je Srbija došla i do pet poena prednosti, razlika je održavana do samog kraja seta i srpska selekcija ga osvaja rezultatom 25:21.

Ista slika i na startu drugog seta – igralo se poen za poen, sve dok se Srbija ponovo nije odlijepila na tri poena prednosti.

Odlično je igrala Tijana Bošković, koja je poslije dva seta imala 20 osvojenih poena, a Srbija je održavala prednost sve do završnice.

Belgija se vratila na poen zaostatka (22:21), ali su srpske odbojkašice vezale tri poena i riješile i drugi set (25:21).

Za razliku od prethodna dva seta, Srbija u treći ulazi furiozno i brzo dolazi do pet poena prednosti.

Blistala je Maja Ognjenović, ispratile su je Milena Rašić i Tijana Bošković, a odlično je servirala i Mina Popović.

Ubrzo nije bilo pitanje ko će osvojiti treći set, već sa kolikom razlikom će ga Srbija dobiti.

Na kraju, treći set završen je rezultatom 25:21.