Rukometašice Srbije izgubile od Crne Gore u meču za peto mjesto

41

Rukometašice Srbije izgubile su od Crne Gore 28:26 (13:12) u meču za peto mjesto na Svjetskom prvenstvu u Japanu.

Rukometašice Srbije su dobro ušle u meč, povele 6:2, ali Crna Gora preokreće serijom 10:2 na 12:8.

Srpkinje uspijevaju da preokrenu početkom drugog poluvremena (14:13), da bi nakon nekoliko minuta velike borbe Crnogorke stekle tri gola prednost (22:19) koju više nisu ispuštale.

Previše su griješile srpske rukometašice na ovom meču, umor je stigao Srpkinje što se posebno osjetilo u igri ključnih igračica poput Kristine Liščević koja je „prodala“ previše lopti.

Najefikasnija u bila je Stoiljkovićeva sa šest golova, četiri je postigla Trifunovićeva, a po tri su dale Nikolićeva i Janjuševićeva.

Crna Gora je imala nekoliko raspoloženih igračica, po četiri gola su dale Raičevićeva i Ramusovićeva, a po tri su postigle Brnovićeva, Despotovićeva, Mehmedovićeva i Radičevićeva.

Sjajna je bila i golman Marta Batinović koja je posebno dominirala u drugom poluvremenu i bila možda i ključ pobjede.

Na kraju je sa dvije odbrane odbila posljednji nalet Srbije u završnici susreta u Kumamotou.

Ovaj meč nije imao veći rezultatski značaj osim međusobnog prestiža, jer su obje selekcije već obezbijedile mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2020. u Tokiju.

Srbija će igrati na Turniru 2 gde će joj rivalke biti Kina, Mađarska ili Švedska, te trećeplasirani tim sa ovog SP. Crnogorke će na Turniru 3 igrati sa Rumunijom, Sjevernom Korejom i četvrtom ekipom svijeta.