Sabalenka odbranila titulu na Australijan openu

6

Arina Sabalenka po drugi put osvojila je Otvoreno prvenstvo Australije, pošto je u finalu bila bolja od Ćiven Dženg sa 2:0, po setovima 6:3, 6;2.

Meč Kineskinje i Beloruskinje na „Rod Lejver areni“ trajao je jedan sat i 17 minuta igre.

Sabalenka je već u drugom gemu došla do brejka, ali je Dženg u narednom imala tri prilike da joj uzvrati. Šampionka je ipak uspjela da se odbrani i potvrdi oduzet gem protivnici.

Teniserke su u narednom periodu bile sigurne na svojim servisima, a pri rezultatu 5:2, Beloruskinja je imala tri set lopte koje je Kineskinja uspjela da odbrani i smanji na 5:3.

Uvodni set nije ipak ušao u neizvesniju završnicu jer je već u narednom gemu Arina iskoristila petu set loptu.

Drugi set počeo je kao i prvi, dominacijom Sabalenke. Na samom startu je oduzela servis rivalki, bila sigurna, a potom je u petom gemu još jednom napravila brejk i povela 4:1.

Bjeloruskinja je isti potvrdila i povela sa 5:1. U ispostaviće se, odlučujućem osmom gemu, Sabalenka je na svoj servis vodila 40:0, ali je Dženg uspjela da izjednači, potom odbrani još jednu meč loptu, ali

Sabalenka je titulu odbranila vinerom na petoj meč lopti.