Zverev zaustavio Alkaraza u četvrtfinalu Australijan opena i zakazao polufinale sa Medvedevom

9

Njemački teniser Aleksandar Zverev ubedljivo je savladao Španca Karlosa Alkaraza 3:1, po setovima 6:1, 6:3, 6:7, 6:4 u četvrtfinalu Australijan opena. Zverev je posljednji igrač koji se plasirao u polufinale prvog grend slema u sezoni. Duel je trajao tri sata i pet minuta.

Zverev je plasmanom u polufinale Australijan opena napravio najbolji rezultat u karijeri na turniru. Odličnom igrom, u četiri seta je savladao favorizovanog Alkaraza. Tokom većeg dijela meča Zverev je insistirao na ofanzivi i bio nezaustavljiv.

Nijemac je odlično započeo meč, već u drugom gemu je stigao do brejka, a potom je potvrdio oduzet servis protivniku i stekao prednost od 3:0. Do kraja prvog seta viđen je još jedan brejk za 5:1. Poslednji gem Zverev je dobio bez izgubljenog poena.

Raspoloženi Zverev u nastavku igre nije odustajao od razornih, pomalo i rizičnih napada. Međutim, samouvjerenost kod njemačkog tenisera se primećivala pri svakom udarcu.

Alkaraz je na početku drugog seta zaigrao bolje. Pokušao je rezultatski da se vrati u meč, ali je Zverev nije odustajao od viskog napadačkog ritma. Nijemac je u sedmom gemu stigao do prednosti od 4:3, potom je napravio i drugi brejk i rutinski stigao do nedostižne prednosti od dva seta.

Na početku trećeg seta Alkaraz nije pronašao pravi ritam. Njemački teniser je stigao do 3:1, ali je Španac u devetom gemu oduzeo servis protivniku i smanjio rezultat na 5:4, a već u narednom gemu stigao do izjednačenja 5:5. Potom su razmenili po gem, a set je riješen boljom igrom Španca u taj-brejku 7:2. Zverev je osvojio prva dva poena u taj-brejku i potom stao, a Alkaraz nije odustajao.

Četvrti set je tokom većeg dijela bio ujednačen, Zverev je iskoristio priliku u devetom gemu i brejkom došao nadomak trijumfa 5:4. Naredni servis gem Nijemac je priveo kraju uz manje oscilacije u igri.

Zverev je posljednji teniser koji je izborio plasman u polufinale Australijan opena, a igraće protiv Danila Medvedeva koji je savladao Huberta Hurkača.

Medvedev i Zverev su do sada odigrali 18 međusobnih duela, a uspješniji je ruski teniser sa 11 trijumfa, a zanimljivo je da će im ovo biti prvi meč na nekom grend slemu.